banner
İade Koşulları

İade Koşulları

Değişim yapabilir miyim?

Online alışverişlerde değişim uygulamamız bulunmamaktadır. 

Satın aldığınız ürünleri tarafımıza iade için gönderebilir ve yeniden sipariş oluşturabilirsiniz. 

İade koşullarınız nelerdir?

İade işleminizin yapılabilmesi için ürünlerin kullanılmamışetiketinin ve koruyucu alarmının çıkarılmamıştadilat görülmemiş ve yeniden satılabilirlik özelliğinin kaybedilmemiş olması gerekmektedir. Cayma hakkı kapsamında varsa ürün ile birlikte HEDİYE edilen diğer ürünlerinde eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir.

Ürünlerin, siparişinizle birlikte gönderilen E-Arşiv faturası ile gönderilmesi ve fatura üzerindeki ilgili alanların doldurulmuş olması gerekmektedir.

İade süremiz 14 gündür. Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır.
Satın aldığınız ürünlerde değişim uygulamamız bulunmamaktadır. Almış olduğunuz ürünü iade edip, istediğiniz ürün için yeniden sipariş oluşturabilirsiniz.

Ürün iade aşamaları nelerdir?

İade işlemleri iki şekilde gerçekleşmektedir;

İlk seçenek olarak secilstore.com 'da Siparişlerim bölümünden İade Et butonuna tıklayarak, iade kodu oluşturabilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü ve E-arşiv faturasını paketin içine yerleştirdikten sonra aldığınız iade kodunu da kutunun üst kısmına yazarak, anlaşmalı olduğumuz UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz. Siparişinizi Kapıda Ödeme seçeneği ile gerçekleştirdiyseniz kargo hizmet bedeli iadesi yapılamamaktadır.

İkinci seçenek olarak ise, siparişinizle birlikte gönderilen E-Arşiv faturanızın üzerinde yer alan İade bölümünün eksiksiz bir şekilde doldurulup, tarafımıza ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
Farklı kargo firmaları ile gönderim yapmak isterseniz kargo ücretinin tarafınızdan karşılanması gerekmektedir.
İade  ürününüzün bize ulaşmasını takiben, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanımdan kaynaklanan bir hata tespit edilmediği takdirde, ürün bedeli hesabınıza veya kartınıza iade edilecektir.


*Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, İslami Alışveriş tarafından iade alınmayacaktır.

Online mağazanızdan satın alınan ürünlerin iade süresi kaç gündür?

Online mağazamızdan satın aldığınız ürünleri, Mesafeli Satış Sözleşmesi gereğince teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içerisinde  iade edebilirsiniz. Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır.

Neden sadece ilk 14 gün içinde iade kabul ediliyor?

Tüketici Kanunu’nda yer alan Sebep Göstermeden Cayma Hakkı, ürünü teslim aldığınız tarihten sonraki ilk 14 günlük süreyi içeriyor. Satın almış olduğunuz ürünü bu süre içerisinde  iade edebilirsiniz. Ürünü herhangi bir üretim hatasından dolayı iade etmek istediğinizde ise iade süresi 30 gündür. 

X